نحوه انتخاب عطر مناسب

نحوه انتخاب عطر مناسب

انتخاب عطر مناسب می تواند یک کار دلهره آور باشد.
با داشتن گزینه های پیش روی بیشتر، ادکلن هایی با رایحه های متنوع را بررسی نموده و متناسب با فصل و مکان مورد استفاده، یکی یا چند مورد را به راحتی انتخاب و خریداری می نمائید.

با مطالعه این متن کوتاه می توانید هنگام خرید عطر آگاهانه تصمیم بگیرید تا هیچ وقت پشیمان نشوید.
در مورد قیمت یک بار برای همیشه انتخاب کنید که آیا می خواهید هزینه کنید و حدود 1 میلیون تومان برای یک عطر لوکس بپردازید، یا اینکه عطرهای تقلبی را با هزینه کم تر و ماندگاری بسیار کمتر ترجیح می دهید؟!
اساساً عطر یک کالای لوکس است و تأثیر زیادی در شخصیت و ظاهر فرد دارد.

عطرها به طور کلی به 8 دسته رایحه تقسیم می شوند :

رایحه گلی : برخی از عطرها بوی گلهای تازه برش خورده را می دهند. رایحه رایج مورد استفاده در عطرهای گل دار؛ گل رز ، اسطوخودوس ، میخک و شکوفه نارنج است.

جنگلی :  در عطرهای با رایحه جنگلی از رایحه چوب سدر و صندل زیاد استفاده می‌شود. درکل رایحه‌های جنگلی رایحه گرم و اغواکننده‌ای دارند. معمولا هم برای مهمانی‌های شب مناسب‌ترند

شرقی : رایحه‌هایی همچون هل، دارچین و وانیل یا رایحه‌ گل‌هایی همچون یاسمن، ارکیده و شکوفه پرتقال

اقیانوسی : رایحه‌های طبیعت ناب و دست نخورده مانند عطر هوای کوهستان یا اقیانوس را در ذهن زنده می کند. عطرهای با رایحه اقیانوسی برای مصاحبه‌ های کاری و شغلی و ملاقات‌ های رسمی کاملاً مناسب‌ هستند.

مرکباتی : این نوع عطرها رایحه مرکباتی همچون لیمو و نارنگی را تداعی می‌کنند. در کل هم جزو رایحه‌ های شاداب و سرزنده به شمار می روند و هم می‌توانند انتخاب مناسبی برای شروع یک روز پرانرژی باشند.

گیاهی : اینگونه عطر ها برای استفاده در روز و دورهمی‌ های خودمانی انتخاب مناسبی به‌ شمار می‌روند.

ادویه ای : دارچین ، زنجبیل ، هل ، میخک و بسیاری دیگر از ادویه‌ های معطر… این نوع عطرها را بیشتر برای محیط غیر رسمی و دورهمی دوستانه پیشنهاد می‌کنیم…

میوه ای : رایحه‌ های آشنای میوه‌ هایی همچون سیب ، انبه ، هلو و در کل میوه‌های آب‌ دارد . در برخی موارد رایحه‌ میوه‌ها را با رایحه گل‌ها ترکیب می‌کنند تا عطر و بوی پیچیده‌ تری حاصل شود.

نحوه انتخاب عطر مناسب

 

انتخاب عطر مناسب هدیه

اگر به عنوان هدیه می خواهید عطر خریداری نمائید ؛ هزینه های متفاوتی دارند که باید بر اساس بودجه خود انتخاب کنید.
از طرفی هنگام خرید هدیه باید رابطه خود با گیرنده هدیه را نیز در نظر بگیرید.
قطعاً هزینه ای که برای خرید عطر به عنوان هدیه تولد همسرتان می پردازید با خرید عطر برای شخصی که جدیداً در مترو آشنا شده اید؛ بسیار متفاوت است.
غلظت عطرها بسته به قدرت ماندگاری خود دارای نامهای مختلفی هستند و به طور معمول ، گران قیمت ترین عطرها از ماندگاری بالاتری برخوردار هستند!

اگرچه بسیاری از عطرها حاوی ترکیب لطیفی از رایحه ها هستند.
اگر در حال خرید عطر برای شخص دیگری هستید؛ باید بدانید چه نوع عطری استفاده می کند.
اما اگر دقیق نمی دانید که چه نوع عطری استفاده می کند، نگران نباشید می توانید در حال امتحان کردن عطرها در مغازه یا فروشگاه نوع رایحه را بر حسب سلیقه خود انتخاب نمائید.