ویژگی یک کیف لپ تاپ خوب
ویژگی یک کیف لپ تاپ خوب

ویژگی  یک کیف لپ تاپ خوب

انتخاب کیف لپ‌تاپ ارتباط مستقیم با کارآیی آن و البته سلیقه صاحب لپ‌تاپ دارد. اما مهمترین ویژگی یک کیف لپ تاپ خوب  که همه ما  انتظار داریم استحکام و دوام آن است.

ویژگی یک کیف لپ تاپ خوب

در انتخاب کیف لپ‌تاپ طراحی و زیبایی نیز می‌تواند معیار مهمی به حساب آید. زیرا این وسیله بخشی از پوشاک و ظاهر شما را تشکیل می‌دهد و نشان‌دهنده شخصیت شماست.

نکات مهم هنگام انتخاب کیف لپ‌تاپ

سایز کیف لپ تاپ مناسب باشد

اولین و مهمترین مورد سایز کیف لپ تاپ می باشد. سایز لپ تاپ های استاندارد بین 8.9 اینچ تا 27 اینچ است. کیف لپ‌تاپ باید کمی بزرگ‌تر از لپ‌تاپ باشد. تا کیف به راحتی درون آن جای بگیرد. ولی اگر کیف خیلی بزرگ‌تر از لپ‌تاپ باشد.  هنگام راه رفتن، لپ‌تاپ درون کیف حرکت می‌کند.که این امر ممکن است سبب آسیب به  آن گردد.

جنس کیف لپ تاپ با دوام باشد.( ویژگی یک کیف لپ تاپ خوب)

جنس کیف لپ‌تاپ تاثیر زیادی در کیفیت و دوام آن دارد. معمولا کیف های لپ تاپ از جنس برزنت، چرم و یا طرح چرم می باشند.
جنس کیف لپ‌تاپ نقش مهمی در عملکرد و کارآیی لپ‌تاپ دارد. رویه بیرونی لپ‌تاپ باید مقاوم و اغلب ضدآب باشد و لایه دورنی هم باید نرم و سبک و همچنین مقاوم باشد.
برزنت به خاطر ضخامت و دوام بالا، برای همه مدل‌های کیف لپ‌تاپ مناسب می باشد. کیف‌های چرم و طرح چرم هم برای کیف‌های رودوشی و رسمی مناسب هستند.

بندهای کیف لپ تاپ مناسب باشد.

کیف لپ تاپ باید حمل آن را برای ما آسان نماید.نه اینکه خودش بر دوش ما باری اضافه نماید. بندهای کیف در این زمینه نقش مهمی دارند. در نتیجه هر کیف بندداری مناسب حمل لپ تاپ نیست.
بند کیف و کوله لپ‌تاپ باید پهن و از جنس اسفنج نرم و بادوام باشد. این موجب می‌گردد وزن لپ‌تاپ به شانه‌ها و کمر فشار کمتری وارد کند. طول بندها باید قابل تغییر باشد.تا بتوان آن را بر اساس قد فرد تنظیم نمود.
کیف لپ‌تاپ باید یک دسته کوچک داشته باشد. تا در جاهایی مانند فرودگاه و ترمینال، بتوان آن را مثل  کیف دستی حمل کرد. البته اگر زیاد سفر می‌نمایید، می‌توانید از کیف‌های لپ‌تاپ سفری استفاده کنید. این کیف‌ها یک دسته کشویی در بالا و 2 چرخ کوچک در زیر کیف دارند و مثل چمدان حمل می‌گردنند.
البته برای آن دسته از افرادی که پیوسته در سفرهستند. کیف های لپ تاپ مسافرتی انتخاب مناسبتری است. این کیف ها با یک دسته کشویی در بالا و 2 چرخ کوچک در پایین و در واقع مانند چمدان عمل می نمایند.

محفظه کافی درون کیف لپ تاپ برای وسایل باشد.

وقتی کیف لپ‌تاپ حمل می‌نماییم. ترجیح می‌دهیم وسایل دیگر مثل شارژر، هندزفری، تبلت، موبایل و حتی بطری آب و مدارک‌ را هم در همان کیف قرار دهیم .تا مجبور به حمل دو کیف نشویم. بنابراین جادار بودن کیف لپ‌تاپ موضوع مهمی است.
یک کیف لپ‌تاپ خوب باید محفظه‌های جداگانه‌ای برای وسایل گوناگون داشته باشد. مثلا بعضی کیف‌های لپ‌تاپ محفظه‌ای برای وسایل شکستنی مانند عینک دارند. همچنین بعضی کیف‌ها جیب‌های از جنس نرم و ضدخش برای قراردادن تبلت و موبایل دارند.

کیف لپ تاپ ضربه گیر مقاوم و سبک داشته باشد

برتری کیف لپ‌تاپ نسبت به سایر کیف‌ها، ضربه‌گیر آن می باشد. ضربه‌گیرها باید مقاوم و سبک باشند.تا وزن کیف را بالا نبرند.

انواع ضربه گیرها:

1-ضربه گیر لایه ای:
این نوع ضربه‌گیرها بین یک تا هفت لایه دارند. جنس اکثر آنها اسفنج نرم و منعطف است. این ضربه‌گیرها ممکن است به کیف دوخته شده باشند و یا قابل جدا شدن باشند.
2-ضربه گیر کپسولی:
این ضربه‌گیرها دارای حباب‌های درشتی شبیه کپسول هستند.که مقاومت و کارایی بهتری نسبت به ضربه‌گیرهای لایه‌ای دارند. هوای داخل این کپسول‌ها مانع از وارد آمدن ضربه به لپ‌تاپ می‌شود.
در صورتی که ضربه‌ای به این کپسول‌ها وارد شود.این حباب‌ها فشار را دفع می‌کنند. دوباره به حالت اولیه‌شان برمی‌گردند.

زیپ کیف لپ تاپ خوب باشد

جنس زیپ باید مرغوب و با دوام باشد.نباید بر اثر استفاده مکرر دچار دررفتگی و شکستگی گردد.

رنگ کیف لپ تاپ مناسب باشد.

از آنجایی که کیف لپ‌تاپ همیشه همراه ماست و بر اثر تماس با سطوح کثیف می‌شود، بیشتر افراد کیف‌هایی با رنگ تیره را ترجیح می‌دهند. اما اگر کیف لپ‌تاپ قابل شستشو باشد.به راحتی می‌توانید رنگ دلخواه‌تان را انتخاب نمایید.

مدل کیف لپ تاپ

انتخاب مدل کیفبه نوع استفاده وسلیقه هر کس بستگی دارد.در انتخاب مدل باید مواردی چون شغل ،میزان مصرف در روزو پوشش در نطر گرفته شود. مثلا کیف لپ‌تاپ یک مدیر و یک جهانگرد با هم تفاوت دارند.